Uber, İstanbul’daki XL faaliyetlerini durdurdu

Türkiye’de çalışmalarına başlaması ile birlikte büyük bir tartışmaya sebep olan Uber, İstanbul’daki faaliyetlerini durdurmaya başlıyor. Yapılan açıklamaya göre Uber, İstanbul’da XL ile ilgili tüm faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Uber, İstanbul’daki UberXL faaliyetlerini bugün itibariyle durdurduğunu açıkladı. Uber’dan yapılan açıklamada “Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz” denildi.
Nisan ayı başında Türkiye’de XL hizmetini durdurma kararı alan ABD merkezli araç çağırma uygulaması Uber, sonucunı bugünden itibaren uygulamaya koyduğunu duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada “Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz” denildi.
Uber’in  günümüzde tam olarak 63 ülkede hizmet vermekte ve  700’den fazla şehirde günde 15 milyon seyahat yapılmasına imkan sağlamaktadır. Global bir teknoloji platformu olduğu ilgili olarak odaklanan açıklamada şöyle denildi:
“Uber, 2014 senesinde İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın önemli bir seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.
Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalmış olarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs zamanı itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.
Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili mahalli paydaşlarla birlikte çalışmak istiyoruz.
Bizlere güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN GEÇEN HAFTA SON NOKTAYI KOYMUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mayıs’ta İstanbul’da esnaf ve sanatkârlarla iftarda bir araya gelmiş ve ” Türkiye Cumhuriyeti’nde UBER diye bir şey yok. Bizde nihayetlenmiştir” demişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*