Tahdit nedir? Tahdit ne demek tdk? Kimlere tahdit uygulanır?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali yıldırım’ın tahdit açıklamalarından sonrasında tahdit kelimesinin anlamı merak konusu oldu. Plaka tahdidi nedir? İşte toplumsal medyanın olay mevzusu olan tahdit nedir sorusunun cevabı haberimizde…
AK Parti İstanbul Büyükkent Belediye Başkan Adayı Binali senedirım yaptığı mevzuşmada “İstanbul’un yükünü taşıyanlara bir omuzda hepimiz verelim. Ve bütün servisçilerimize Atakent’de bir toplantı yaptık orada Hamza başkan konuşma yaptı bir şey söylemiştik orada bir söz vermiştik dedik ki sizin taşımacılık kartlarınızı 10 yıldan 30 yıla çıkartacağız, çıktı mı? Çıktı. Ama yetmez alın size tahdit hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

35 senelik hayal gerçek oldu.
UKOME, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel sekreter yardımcısı Hayri Baraçlı başlknalığında 11 /06/2019’da toplandı.

Bu toplantıda alınan karar çerçevesinde 34 LAA 001- 34 LZZ 999 aralığındaki plakalar tahditli plaka statüsüne geçti.

Bu mevzuşmaların ardından “tahdit” kelimesi merak edildi. Tahdit ne demek? Tahdit kelimesinin TDK karşılığı nedir?

TAHDİT NE DEMEK TDK?

TDK’ya gore tahdit kelimesi; sınırlama, çevreleme, çevresini daraltma anlamına geliyor.

PLAKA TAHDİDİ NE DEMEK?

Toplu taşımacılık sisteminin geliştirilerek bireylerin en üst düzeyde ulaşım hizmeti alabilmesinin sağlanması, korsan taşımacılık ve plaka karaborsacılığı şeklinde usulsüzlüklerin önlenmesi, ek olarak çalışan şoför esnafının haklarının korunmasının sağlanması amacı ile dolmuş, minübüs, taksi, servis gibi araçlara verilecek plaka sayısının sınırlandırılmasına denir. Bu tahdidinin ticari araçlar tarafından yapmış oldurılması zorunludur. Yaptırılmaması halinde tahditsiz çalgılar hakkında cezai işlem uygulanır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*