Emekli Maaşları Belli Oldu

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve emeklilerin zam seviyesi belli oldu
Son dakika: 2019 enflasyon rakamının açıklanmasıyla beraber memur ve emeklilerin de alacağı zam seviyesi belli oldu. SGK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 6,49 seviyesinda, memur ve memur emeklileri ise yüzde 5,49 seviyesinda zam alacak.

Memur ve memur emeklilerinin gözü açıklanacak enflasyon rakamlarındaydı. TÜİK’in açıkladığı rakamlarda yüzde 5’in üstünde oluşacak TÜFE seviyesi memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı olarak yansıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri de maaşlarını geride bıraktığımız senenin son 6 aylık enflasyonu seviyesinda zamlı alıyor.

MEMUR VE EMEKLİ NE KADAR ZAM ALACAK?

TÜFE Aralık ayında yüzde 0,74 olarak gerçekleşti. 2019 seneninın ikinci 6 aylık enflasyonu iseyüzde 6,49 olarak gerçekleşti. 6 aylık enflasyonun yüzde 5’i geçmesiyle beraber memur ve memur emeklileri Temmuz-Aralık devresi amacıyla yüzde 1,49 seviyesinda enflasyon farkı alacak. Böylece memurlar, yüzde 4 olan maaş zammına ek olarak yüzde 1,49 enflasyon farkıyla beraber toplam yüzde 5,49 seviyesinda zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise 2019’un ikinci 6 aylık enflasyonu olan yüzde 6,49 seviyesinda zam alacak.

NE ZAMAN MAAŞLARA YATACAK?

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaş ve aylıklarını 15 Ocak’ta alacak.
MAAŞLAR NE KADAR OLACAK?

En düşük Bağ-Kur emeklisi bin 784 lira 11 kuruş maaş alacak.

En düşük SSK emeklisi bin 256 lira 21 kuruş maaş alacak.

En düşük memur emeklisi 2 bin 660 lira alacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*