Dünyanın En Varlıklı İnsanı Değişti, Yeni Lider Kim ?

Forbes dergisinin haberine göre dünyanın en çok mal varlığına sahip olan kişisi ünvanının yeni bir sahibi var.

Forbes’ta yer alan habere göre, 56 yaşındaki Jeff Bezos ‘dünyanın en varlıklı’ unvanını kaybetti. Bezos’un yerine gelen isim ise LVMH CEO’su Bernard Arnault oldu.

Amazon’un sahibi olan Jeff Bezos son birkaç senedir üst üste dünyanın en varlıklı insanı olarak kayıtlara geçiyordu. Fakat Forbes’ta yer alan habere göre zirvenin yeni sahibi LVMK CEO’su Bernard Arnault oldu.

Bu farklılığın sebebi ise Amazon hisselerinde yaşanan %0.7 düşüş ve LVMH hisselerinin %0,7 oranında yükselmesi olarak açıklandı.

BEZOS’UN SERVETİ 115,6 MİLYAR DOLARA GERİLEDİ

Cuma günü Amazon hisselerinde yaşanan bu düşüş ardından Bezos’un şahsi serveti de 760 milyon dolar düşerek 115,6 milyar dolar standardına geriledi.

ARNAULT 117 MİLYAR DOLARLA ZİRVEDE

LVMH hisselerinin yükselmesi neticesi ise Fransız iş insanı Arnault’un şahsi serveti 1,9 milyar dolar arttı. Yaklaşık 4 ay evvelce Forbes’e göre net serveti 102 milyar dolar olan Arnault şu anda 117 milyar şahsi servete sahip.
BERNARD ARNAULT KİMDİR?

Louis Vuitton, Christian Dior gibi lüks markaların sahibi olan Bernard Arnault, varlıklıler listesinin zirvesine uzun vakit sonra yerleşen ilk Avrupalı ve Fransız iş insanı oldu. Senelerdir bu listenin zirvesine ABD’li ve bilişim sektörü şirketleri damga vuruyordu.

70 yaşındaki Arnault’un sahibi bulunduğu şirketler arasında Gucci, Yves Saint Laurent, Alexander McQueen, Stella McCartney, Sergio Rossi, Bottega Veneta, Boucheron gibi markalar yer alıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*