Bitcoin 12 Bin Doların Üzerine Çıktı

2009 yılında ilk kripto birimi olarak karşımıza çıkmış olan Bitcoin gün geçtikçe popülerliği arttırmaya devam ediyor. Her geçen gün daha fazla yatırım almaya devam eden Bitcoin 12 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Yatırımcılarının bu şekilde yüzünü güldüren Bitcoin böylece uzun bir zamanın ardından 11 bin doların üzerine çıkmayı başarmış oldu. Ancak bu durum çok uzun sürmeyebilir yakın bir zaman içinde Bitcoin yeniden 12 bin doların altına düşebilir.

Uluslarlarası ticaret anlamındaki gerilimlerin de katkısı ile kripto para birimleri piyasalarında gözle görülen bir toparlanmadan sonra Bitcoin 12115 dolar ile 12 bin doların üzerine yükselmeyi başardı.

Dijital para birimi piyasalarında görülmekte olan bu olumlu duruma karşın piyasadaki 1 günlük işlem hacminin 68 milyar 24 milyon dolar ile düşük düzeylerde devam etmesi, kripto para birimlerinin küçük aralıklarda seyrettiğine işaret etti.

Ayrıca Ameirka Birleşik Devletleri, Avustrulya, Birleşik Kralllık, Kanada ve Avrupa Birliği   kişisel gizlilik yetkilileri ve veri koruma yetkilileri ünlü sosyal medya platformu olan Facebook’un kripto para birimi projesi Libra ile ilgili olarak korkularını da belirtmiş oldukları  ortak bir açıklamayı paylaştılar. Paylaşın bu açıklamada ünlü sosyal medya platformu Facebook’un önceki dönemlerde kişisel gizliliğe yönelik endişelere etki konusunda oldukça başarısız olduklarına da altı çizildi ve bu projenin Libra kripto para biriminin piyasaya girmesinin ardından yüz binlerce kişinin kişisel verilerinin bekçisi durumuna geleceği korkusunu oluşturduğu ifade etti. Yayınlanmakta olan bu açıklamada, Libra ve Calibra’nın yapılan bu acele uygulama ile planlarından sonra fazlası ile endişeliyiz bunun sebebi ise projenin yeterince ayrıntılandırılmadığını düşünmekteyiz denildi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*