Ziraat Bankası ve VakıfBank’tan “Enflasyon korumalı konut kredisi”

 

Kamu bankaları enflasyon korumalı mevduat hesabının arkasından enflasyona endeksli konut kredisi sunmaya başladı. İlk olarak Ziraat Bankası öğle saatlerinde enflasyona endeksli 120 aya kadar vadeli konut kredisi uygulaması başlatmış olduğunı duyurdu. Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın, “Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik” dedi. Akşam saatlerinde ise VakıfBank, Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi sunmaya başladığını duyurdu. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredimiz, faizler ve enflasyon sebebiyle ev almayı erteleyen yurttaşlarımıza uygun bir alternatif sunuyor. Bu ürünümüzle konutta ertelenen talebi harekete geçirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
VakıfBank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine “Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredi” ürününü bugün saygınlıkıyla kullanıma sundu. VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredimiz, faizler ve enflasyon nedeniyle ev almayı erteleyen yurttaşlarımıza uygun bir alternatif sunuyor. Bu ürünümüzle konutta ertelenen talebi harekete geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.
TERCİHE BAĞLI FAİZ ORANI İMKANI

VakıfBank Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi ile ev sahibi olmak isteyenler, ürün kapsamında iki farklı faiz uygulamasından yararlanabiliyor. Kredi paketinin ilk alternatifinde, önce durağan daha sonra değişken faiz oranı uygulanırken; ikinci alternatifinde ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişiklik oranına Bankanın sözleşmede belirlenen marj oranını eklemesiyle belirlenecek olan ‘değişken faiz oranıyla’ kredi kullanılabilecek. Ek olarak geri ödeme döneminde güncel oranlardan sabit faizli konut kredisine dönüş yapılabilecek.

Üründeki kredilerin faiz oranları, vadesi süresince piyasa oranlarına göre yapılandırma yapılmaksızın 3, 6 veya 12 ayda bir güncellenecek. Güncelleme için Türkiye İstatistik Kurumu tarafınca açıklanan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafınca referans kabul edilip ilam edilen TÜFE yıllık yüzde değişim oranı baz alınacak.

ÜRÜNÜN AVANTAJLARI

durağan faizli krediye dönüş yapılabilecek, Tüketiciyi sakınan tavan olacak, Otomatik güncellenecek, Erken kapatmak isteyenler için ideal

Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredi kullanan müşteriler, geri ödeme döneminde diledikleri zaman o dönemki durağan faizli konut kredisine geçiş yapabilecek.

Uygulanacak faiz oranı, sözleşmede belirtilen azami faiz oranını aşmayacak ve tüketiciyi sakınan bir tavan faiz uygulaması olacak.

Müşteri tarafınca seçilen periyoda bakılırsa faiz oranları otomatik olarak güncellenecek ve yeni ödeme planı, değişiklik gerçekleşmeden e-posta ile bildirilecek.

Erken ödeme yapılması durumunda ise ödenen meblağ için “erken ödeme tazminatı” alınmayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*