Yakıt Ticareti Savaşı Söylentileri

Güney Çin Sabah Postası, Çarşamba günü manşetlerine göre, ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşında son teslim tarihi “kaçırılması muhtemel”. Ancak CNBC’nin uluslararası basımından manşetler “On birinci Saat ABD-Çin Ticaret Anlaşması” iddiasında bulunuyor Pazar günü tarifeler başlamadan önce Olabilir. ” Çatışan başlıklar, sadece çevrimiçi ve yazılı olarak dolaşan birçok kişinin bir örneği, alternatif olarak tüccarları karıştırdı, endişelendirdi ve iyimserliği artırdı. Sonuç, küresel hisse senedi arenası, para piyasaları ve emtia piyasaları da dahil olmak üzere, genel olarak değişken piyasalar oldu.

Güney Çin Sabah Postası’ndan alıntı yapan eski bir ABD ticaret yetkilisi Wendy Cutler’e göre, iki taraf bir anlaşmaya çok yakın, ancak “son mil her zaman en zor olanı.” Çin için özellikle önemli olduğunu açıkladı Pekin’in sadece yaklaşan tarifeleri iptal etmekle kalmayıp aynı zamanda mevcut tarifelerin bir kısmını geri almasına inandığı dengeli bir anlaşma haberi için. Washington’dan gelen raporlar, Başkan Trump’ın bu kadar önemli bir taviz vermesinin mümkün olmadığını gösteriyor.

CNBC’den alıntılanan Statestone Wealth’ten analist Kenny Polcari, son dakika anlaşmasının gerçekleşeceğini tahmin ediyor ve bu da piyasaları önemli ölçüde artıracak. Ayrıca Pazar gününden önce bir anlaşma yapılmasa bile, yeni tarifelerin tahsilinde gecikmenin iyi niyet ve iş harikası işareti gösterebileceğini öngören Standard Chartered Capital’dan Eric Robertson’dan bir bakış açısı eklediler.

Döviz piyasaları Çarşamba öğleden sonra Asya’da, belki de kısmen ticaret kafa karışıklıkları nedeniyle ve büyük ölçüde, bugünkü politika toplantısının ardından ABD Federal Rezervinden bir sinyal bekleyen yatırımcılar nedeniyle çok az hareket görüyordu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*