Temsa CEO’su: ‘İhracata ağırlık vereceğiz’

Sabancı Grubu bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ünlü firma Temsa’nın hisselerini True Value Capital Partners’a satmıştı. Yaşanılan bu önemli gelişmenin ardından da Temsa’nın CEO’su Hasan Yıldırım konu ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Otobüs üreticisi Temsa’nın, Sabancı Grubu’dan True Value Capital Partners’a satışı sürecinde hisse devri tamamlandı. Yeni dönemde iharacata ağırlık vereceklerini kaydeden Temsa CEO’su Hasan yıldırım, “Şirketimiz geleceğin ulaşımına akıllı, otonom ve elektrikli çalgılarımızla katkı sunarken, ulaşım sektörünün geleceğini de şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Bugün itibarıyla ortalama bin Temsa markalı araç kuzey Amerika yollarında bulunurken, kendi segmentinde ortalama yüzde 10 olan pazar payını Temsa North America şirketiyle beraber daha da yukarılara taşımayı hedefliyor” dedi.

True Value Capital Partners’ı temsilen Evren Ünver, satış işlemlerinin tamamlamasının ardından Temsa’nın Adana’daki fabrikasını ziyaret etti. Ünver, Temsa çalışanlamış olurına yönelik konuşmasında yeni devrin Temsa markası için yeni bir büyüme periyodunu başlatacağını açıkladı.
Fabrikadaki tanışma töreninde söz alan Temsa CEO’su Hasan senedirım, “Temsa, elektrikli enstrumanlar konusunda birden fazla model alternatifi sunan dünyanın sayılı otomotiv şirketleri içinde bulunuyor. Şirketimiz geleceğin ulaşımına akıllı, otonom ve elektrikli araçlarımızla katkı sunarken, ulaşım sektörünün geleceğini de şekillendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.
AMERİKA’DAKİ PAZAR PAYI YÜZDE 10
ABD pazarında yüzde 10’a yaklaşan bir pazar payı yakaladıklarını kaydeden senedirım, “Temsa, ihracat hedeflerini büyüterek yoluna devam edecek. Bugün saygınlıkıyla yaklaşık bin Temsa markalı araç kuzey ABD yollarında bulunurken, kendi segmentinde ortalama yüzde 10 olan pazar payını Temsa North America şirketiyle beraber daha da yukarılara taşımayı hedefliyor. Bunların yanında, elektrikli araç alanındaki tecrübemizi kuzey ABD’ya taşıyacak yeni aracımız TS 45 Elektrikli’yi tamamen bu pazara özel olarak geliştiriyoruz. 2020 senesinde seri üretime hazır hale getireceğimiz bu aracımızın pazarı yeniden şekillendireceğine inanıyoruz” diye mevzuştu.
Türkiye’de üretilen her 3 otobüsten birinin imalatını üstlenen şirketin, 66 ülkeye 15 bin adetten fazla araç ihracatı gerçekleştirmiş olduği açıklandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*