PTT Tüketici Kredisi hizmete sunuldu

PTT artık emekli kullanıcılarına ve kurumlarında çalışan kişilere Tüketici Kredisi vermeye başladı. Bu bağlamda tüketici kredisi almak için detaylara haberimizde göz atabilirsiniz.

Posta ve Telgraf Teşkilatı AŞ (PTT AŞ),daha önce yalnız kuruluş çalışanlamış olurı ve emeklilerine sunduğu “Tüketici Kredisi” hizmetini müşterilerine de vermeye başladı.
PTT AŞ’den meydana getirilen açıklamada, şirketin Aktifbank ile imzaladığı protokol kapsamında, “Tüketici Kredisi” uygulamasının teknik altyapı çalışmalarına geçen yıl sonu saygınlıkıyla başlandığı hatırlatıldı.

Şirket tarafından 2010 yılından bu yana yönetilen “PTT Kredi Platformu” ile anlaşmalı olduğu 5 bankaya kredi aracılık hizmeti verdiği belirtilen açıklamada, İlk olarak PTT çalışanı ve emekli maaş müşterilerini kapsayan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, yapılan çalışmalar sonunda tüm vatandaşların hizmetine sunulduğu bildirildi.

Teknik çalışma ve kontrol süreçleri 3,5 ayda tamamlanan “Tüketici Kredisi” uygulamasının, pilot bölge seçilen İstanbul’da başladığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Yaygın iş yeri ağıyla hizmet veren PTT AŞ yardımıyla, birçok banka şubesinin bulunmadığı yerleşim yerlerinde de tüketici kredisine kolayca ulaşılabilecek. PTT AŞ, 2019 yılı sonuna kadar anlaşma sağlayacağı bankalar üzerinden, yeni kampanyalarla tüm müşterilerine kredi hizmeti sunmaya devam edecek. İhtiyaç sahipleri PTT Tüketici Kredisi’ne, sadece nüfus cüzdanları yada TC kimlik kartlarıyla müracaat yapabilecek. Kredinin ilgili banka tarafından onaylanmasının arkasından, ferdin gelir durumunu belgelendirmesiyle kredi işlemi tamamlanmış olacak ve kredi aynı gün verilebilecek. PTT AŞ müşterileri, 60 ay vadeye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilecek.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*