Pound Momentum Seçim Sonrası Yükseliyor

Muhafazakar Parti’nin çoğunluk kazanmasının bir sonucu olarak Brexit belirsizliğinin sona ermesi, Pound’un hem dolar hem de Euro karşısında yükselmesine yardımcı oldu. Analistler, verilerin ve İngiltere bankasının yeni başkanının yakında duyurulan açıklamanın yakın vadede para birimini yönlendireceğini söylüyor. Mevcut vali Mark Carney, Ocak ayı sonunda işi bırakacak. Analistler, hükümetin muhtemelen vali yardımcısı Minouche Shafik’i bu isme adlandıracağını söylüyor.

Londra ticaretinde 11:15 iken GBP / USD 0.2927% yükseliş 1.3364 $ üzerinden işlem gördü; parite 1.33156 $ ‘dan  1.34235 $’ a ulaştı. EUR / GBP 0,1078% düşüşle 0,8337 Pence seviyesinden düşerek% 0,83009 Pence seviyesinden düştü.

Aussie ve Kiwi Doları gibi varlık temelli para birimlerinin döviz tüccarları ABD ve Çin arasındaki ticaret anlaşmasıyla ilgili somut haberler beklerken bazı dalgalanmalar görmeleri olasıdır. Analistler, anlaşmanın 2. aşaması için detayların bulunmamasının FX tüccarlarını Noel tatili öncesinde kenarda tuttuğunu söylüyorlar. Sadece geçen hafta, her iki ülkenin hükümetleri daha önce uygulanan tarifeleri düşürmeyi kabul ettiler. Bu başlangıçta Yuan ile bağlantılı Antipod para birimlerine yardımcı olmuştu, ancak duygu şimdi değişti. AUD / USD 0,1513% değer kazanarak 0,6886 $ seviyesinden işlem görürken NZD / USD% 0,264 seviyesinden işlem görüyor.

Seçim sonrası yaşanılacak olan gelişmelerin ülkenin ekonomik durumunu nasıl etkileyeceği ise merak ediliyor. İlerleyen zamanlarda bu durumun etkileri net bir şekilde ortaya çıkmaya başlayabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*