HP, Intel ve Asus çift ekranlı laptoplarını tanıttı

Piyasada artık çift ekranlı laptoplar yer almaya başlayacak. Bu bağlamda ASUS, Intel ve HP konu ile ilgili olarak üretmiş oldukları çift ekranlı laptopların tanıtımını yaptı.

Tayvan’da düzenlenen Computex 2019’da Asus ve HP çift ekranlı laptoplarını tüketicilerin beğenisine sundu. Intel ise oyunseverleri düşünerek tasarladığı çift ekranlı laptop prototipini tanıttı. HP ve Asus’un modellerinde ikinci ekranlar klavyenin üzerinde sabit dururken, Intel’in prototipinde ikinci ekranın karşı koyabilir olması dikkat çekti. Çift ekranlı bilgisayarları oyunseverlerin yanında görsel işlerle uğraşan kullananların da tercih etmesi umut ediliyor.
28 Mayıs’ta Tayvan’da kapılarını açan Computex 2019 fuarı birbirinden ilginç cihazların tanıtımına evsahipliği yapıyor. Teknoloji firmaları ardı ardına yeni nesil ve konsept ürünlerini tüketicinin beğenisine sundu. Fuardaki en dikkat çekici yeniliklerden birisi ise çift ekranlı laptoplar oldu. HP ve Asus özellikle oyunseverleri hedefleyen çift ekranlı modellerini tanıtırken, Intel çift ekranlı laptop prototipini tüketicilerin beğenisine sundu. Intel’in Honeycomb Glacier’i hemen hemen satışa sunulmayacak olsa da bu modeller içinde en dikkat çekeni oldu. Asus ve HP’nin modellerinde ikinci ekran durağan bir şekilde klavyenin üzerinde dururken, Intel’in prototipinde katlanabilir ikinci ekranın açısı ayarlanabiliyor. Bu da kullanıcılara iki ekranı daha zahmetsiz kullanma olanağı tanıyor.
Intel’in Honeycomb Glacier’ının ana ekranı 15.6 inç boyutunda, ikinci karşı koyabilir ekranı ise 12.3 inç boyutunda. Ekranlar Full HD görüntü kalitesi sunuyor ancak çözünürlüğün satışa sunulacak modelde artırılması bekleniyor. İkinci ekranın özellikle online gösterim icra eden oyuncular tarafından tercih edileceği öngörülüyor.
TWITCH YAYINLARINDA KOLAYLIK
Intel’in dayanabilir çift ekranlı laptopı sayesinde oyuncular örneğin alt ekranda Twitch gösterimına bakarken ana ekran da kesintisiz bir halde oyun oynayabilecek. Bu laptop hemen hemen bir prototip olmasına rağmen i9 işlemci ve NVIDIA GTX 1070 grafik kartıylaher türlü oyunu kaldıracak kuvvette.
Selim Karahan derledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*