Brexit Endişelerine Rağmen Hala Değeri Yüksek

İngiltere’nin 2020 sonunda uygun bir ticaret anlaşması olmaksızın AB’den çekilmek zorunda kalacağına dair endişeler GBP / USD’yi 1.31 $ seviyesine yükseltti. İngiltere genel seçimlerinden sonra geçen haftaki miting, bir Pound’un 1,35 dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla birlikte, şimdi dikiz aynasında, Boris Johnson’ın AB liderliği ile hardball oynamayı planladığı gerçeği Sterling üzerinde yoğunlaştı. 31 Ocak’taki resmi geri çekilme tarihinden sonra, İngiltere ve AB’nin ortak bir zemin bulması gerekecek ve Başbakan, Brüksel’de, o zamanlar masadaki her şeyi “kaçması” ve kabul etmesi muhtemel liderlerin olacağına inanıyor.

Londra’da saat 11: 11’de işlem gören GBP / USD,% 0.133 artışla 1.3099 $ seviyesinde işlem görerek 1.31287 $ seans seviyesinden düştü. EUR / GBP% 0.0706 artışla 0.8501 Pence’den daha yüksekti; parite 0.84774 Pence’lik bir oluktan 0.85090 Pence’lik bir yüksekliğe kadar uzanmıştır.

İngiltere ekonomisinde açıklanan veriler, Kasım ayındaki perakende satış rakamlarının analistlerin genel kuruldaki beklentilerini kaybetmesiyle birlikte kargaşaya devam ettiğini gösteriyor. Piyasalar bugün Bank of England’ın en son politika kararına tepki gösterecek. Analistler, Para Politikası Komitesi’nin faiz oranları ve varlık satın alma tesisi açısından sırasıyla% 0,75 ve ₤ 435 milyar seviyesinde seyredeceğini tahmin ediyorlar.   İngiltere’deki seçim sonuçlarının gelecekteki ekonomilerini nasıl bir şekilde etkileyeceği ise büyük bir merak konusu.  Zaman içinde Brexit sürecinin sonuçlarını çok daha net bir şekilde göreceğiz gibi görünüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*