Bayram Tatilinde 10 milyon Kişi 10 Milyar TL’lik Tatil Yapacak

Bilindiği üzere 11 Ağustos 2019 Kurban Bayramı. Durum böyle olunca aynı zamanda 9 günlük bir tatil gününün de başlangıcı olduğunu söylemek mümkün. 9 günlük bayram tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar şimdiden pek çok tatil beldesinden rezervasyonlarını yaptırmış durumdalar. O yüzden bir şekilde bayram tatili için rezervasyon yaptırmak istiyorsanız acele etmeniz yararınıza olacaktır.

Bağlıkaya, Kurban Bayramı tatili ile ilgili olarak Anadolu Ajansı muhabirine vermiş olduğu röportajda, kurban bayramı bayram tatillerini, turizm sektöründe önemli gelişmelere sebep olduğu gibi oldukça değerli bir ekonomik sektör yarattığını ifade etti.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı tatilinde ülkemizdeki iç turizm pazarında oluşmuş olan hareketliliğin beklentilerin oldukça üzerinde gerçekleştiğini belirten Bağlıkaya konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kurban Bayramı tatilinin zamanının 9 güne çıkarılması ile birlikte bayramda oldukça yüksek bir talep patlaması yaşanmış oldu. Ramazan Bayramı döneminde 10 milyonun üzerinde vatandaşımız seyahat ederek turizm hareketine katılmış oldu. Kurban Bayramı da iç turizmin çok olduğu değerli yüksek sezon diye tabir etmekte olduğumuz döneme denk geldi. Özellikle bu dönem dinimiz konusunda fazlası ile önemli bir bayram olmasından dolayı dost ve akraba ziyaretleri ön plana çıkmış oldu. Bu da ülkemizin neredeyse her bölgesinde önemli turizm hareketliliğine sebep oluyor. Bayram tatilinin süresi uzamasa da akraba ziyaretleri sebebi ile önemli ve değerli bir ekonomik hacim oluşacak. Bölgesel olarak kalkınmaya da bu durum ciddi bir katkı sağlayacak. Turizm hareketliliğini sadece deniz, güneş, kum tatili olarak değerlendirmemek gerekiyor, aynı zamanda Anadolu’da kültür ve inanç turizmi kapsamında da ciddi bir artış bekliyoruz.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*